loader image

מעניין אתכם
לקרא על

ספרים ומאמרים מומלצים 
שיוסיפו לכם המון ידע!

מחבר:
ד"ר שמחה צ'סנר
הוצאה לאור: אח בע"מ

בספר זה מלמד אותנו ד"ר שמחה צ'סנר כיצד ניתן להבין, לאהוב ולהתחבר לילד הסובל מADHD ומקשיי התנהגות. הוא מציג תיאוריה וגישה טיפולית מהפכניות להבנת הפרעות קשב וריכוז והפרעות התנהגות. ע"י הבנת הסיפור האישי של הילד אנו רואים היכן קיימת אינטראקציה לקויה בין מאפיינים נוירו-פזיולוגיים של הילד לבין ציפיות ונורמות של הסביבה. אינטראקציה זו מציפה רגשות שליליים מצד המבוגרים ומצד הילד עצמו. קשר הרסני זה מוביל לחוסר סיפוק הצרכים הבסיסיים האנושיים של הנאה, משמעות, מסוגלות ומשמעות. כתוצאה מכך, כל הנוגעים בדבר(הילד והמבוגרים וכו') מפתחים "שריון אופי", הגוזל את כל האותנטיות והאינטימיות מהמפגש בין הילד לסביבתו.

מחבר:
הרב דן טיומקין

הרב דן טיומקין נותן לנו ההורים למתבגרים כלים להתמודד עם תופעות גיל ההתבגרות, ובמיוחד עם המתבגרים שמתקשים להשאר מחוברים, כמו אלה הסובלים מקשיי קשב וריכוז.... בכוחנו לפתור עם ילדינו המתבגרים קונפליקטים רבים, אך מחייב רכישת גישה חדשה. השיטה המוצעת בספר זה מדריכה צעד אחרי צעד כיצד לסייע להם לרכוש דעה, להאמין בעצמם, ולבנות איתם תקשורת בריאה, מלאה באמון ואהבה.

מחבר: מל לוין
הוצאה לאור: מודן

ספר חובה! ד"ר מל לוין מסביר שיש במוח שמונה מערכות למידה יסודיות, שיוצרות מגוון של כישורים. מוחות שונים לומדים בדרכים שונות. לא תמיד שיטות הלימוד הנהוגות בביה"ס מתאימות לתבניות הלמידה של הילד. במקרים אלו לא מדובר בחוסר אינטילגנציה, אלא בשיטת לימוד שאינה מתאימה למשימה. המחבר מראה איך אפשר לפתח אסטרטגיות למידה יעילות, שיעקפו את אזורי החולשה. כך הילד חווה סיפוק והצלחות, במקום תסכולים וחוויות שליליות.

מומלץ

מחברת:
חיה מרקוס
הוצאה לאור: יפה נוף

יאיר, ילד חביב עם הפרעת קשב וריכוז מסביר לנו מה חווה ילד כמוהו. דרך סיפורו ההורה יכול להבין את עולמו, והילד יכול להזדהות איתו, ולהבין כי ישנם עוד ילדים כמוהו, הוא לא היחיד...יאיר נותן עצות מעשיות כיצד לנהוג עם ועל אף הפרעת הקשב, כדי לחיות חיים טובים ושמחים יותר.

מחבר:
חיים ולדר
הוצאה לאור: קומיקס

סיפור אודות יענק'לה, ילד שפעם נקרא שובב (והיום היפראקטיבי...). בתקופת השואה, בהתמודדות מול הנאצים הארורים, התגלו כשרונותיו וכוחותיו הייחודיים לילד קשב וריכוז, טוב לב אינסופי ויכולת להנהיג. רבים נצלו בזכותו. ספר זה מעצים ילדים שזוכים לתגובות שליליות מהחברה להתנהגויות שמוערכות מאוד ואף מצילות חיים בזמנים אחרים. יש להם כוחות אדירים, ויכולות להיות מנהיגים טובים ומטיבים.

מחברת:
גנענדל קראהן
הוצאה לאור: פלדהיים

ספר זה מפרט כיצד נכון לנהוג במצבים חברתיים יומיומיים שונים. למידת מיומנויות חברתיות נרכשת אצל רוב הילדים ע"י צפיה. כשלא נרכשת כראוי, ניתן ללמוד מיומנויות חברתיות.

צריכים עזרה? ייעוץ? מתלבטים?
התקשרו למענה אישי: 054-8532719
או השאירו פרטים ואחזור אליכם
אשמח להכיר:)

תודה שפנית אלינו

נשמח ליצור קשר בהקדם...

תודה שפנית אלינו

הטיפים בדרך למייל שלך...

את השלב הראשון בדרך לאליפות כבר עשית

טיפים שווים בדרך למייל שלך...